Naturalne Terapie

Informacje

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Ostatnio przeglądane

Pyłek Sosnowy 99% - Organiczny- 50 gram Zobacz większe

Pine pollen 99% - Organic- 50 grams

Nowy produkt

Pyłek sosnowy - Pinus massoniana -  uzyskiwany z męskich kwiatostanów drzew z rodzaju Pinus

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

83,49 zł brutto

Więcej informacji

Najlepszej jakości surowiec jest uzyskiwany z drzew rosnących na terenach górzystych. Oferowany surowiec został ręcznie pozyskany z Sosny Massona (Pinus massoniana) porastających wzgórza wyżyny Junkuej (stanowi ona przedłużenie Wyżyny Tybetańskiej), w chińskiej prowincji Junnan. Pyłek sosnowy jest niezastąpionym źródłem licznych sybstancji aktywnych, takich jak fitosterole, flawonoidy, witaminy z grupy B, enzymy, cukry, kwas  fenolowy, lignany, fitohormony i olejki eteryczne (pinen alfa i beta, borneol, octan bornylu, limonen, izoborneol, terpineol, karen, felandreny, kariofilen, i kamfen).Pyłek sosnowy zawiera stosunkowo duże ilości męskich hormonów (głównie testosteronu, androstendionu oraz nieco mniejsze ilości dehydroepiandrosteronu (DHEA) i androsteronu) oraz aminokwasów niezbędnych do prawidłowej pracy męskiego układu hormonalnego takich jak m.in. arginina, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina,  tryptofan i tyrozyna. Zdecydowana większość tych aminokwasów to związki egzogenne (niewytwarzane naturalnie przez nasz organizm, dostarczane wyłącznie z pożywieniem). Pyłek ma działanie przeciwbólowe, wykrztuśne i przeciwzapalne. Podnosi także libido.

Pyłek sosnowy można stosować również zewnętrznie w celu osuszania ran, zahamowania krwawień i leczenia chorób skórnych takich jak wypryski, liszaje, trądzik i odparzenia. W stwardnieniu rozsiany wspomaga walkę ze zmęczeniem.

SUGEROWANY SPOSÓB SPOŻYCIA 

Optymalna ilość pyłku sosnowego zalecana do dziennego spożycia wynosi od 3 g do 10 g na dobę.

SKŁAD: pyłek sosnowy (z Pinus massoniane), Organiczny

PRODUCENT: Swiss Herbal Institut – Jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją preparatów nootropowych. Skupiają się na produktach najwyższej jakość i głownie organicznych. Ich produkty cieszą się uznaniem wśród naukowców i sportowców jako preparaty wspomagające jeszcze lepsze funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku