Naturalne Terapie

Informacje

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Ostatnio przeglądane

Beta-karoten z witamina E – Bio-Karoten – 30 kapsułek Zobacz większe

Beta-karoten z witamina E – Bio-Karoten – 30 kapsułek

Nowy produkt

Czysty beta-karoten w łatwo przyswajalnej i stabilnej postaci - naturalny prekursor witaminy A

Więcej szczegółów

25,00 zł brutto

Więcej informacji

DZIAŁANIE:

Bio-Karoten z witaminą E zawiera czysty beta-karoten do 1000 µg witaminy A. Dawka ta stanowi równowartość 125% poziomu RDA (zalecanego dziennego spożycia) dla beta-karotenu. Beta- karoten w produkcie Bio-Karoten z witaminą E rozprowadzany jest  w podłożu olejowym, który utrzymuje stabilny poziom i zwiększa biodostępność tego składnika.

W rzeczywistości, badania dokumentują, że beta-karoten w postaci suplementu ma lepszą biodostępność niż kiedy otrzymujemy go z diety.

Beta-karoten jest karotenoidem. Karotenoidy są podzielone na dwie główne grupy: karoteny i ksantofile. Karoteny obejmują wodór i węgiel, a ksantofile dodatkowo zawierają atomy tlenu. Beta-karoten należy do grupy żółtych i czerwonych barwników roślinnych. To ten beta-karoten, który nadaje marchwi pomarańczowy kolor. Beta-karoten jest rozpuszczalny w tłuszczu, czyli jest najlepiej wchłaniany wraz z tłuszczem. Ma to miejsce w górnej części jelita cienkiego. Beta-karoten jest prowitaminą, może zostać przekształcony w witaminę A, jeżeli organizm jej potrzebuje. Beta-karoten jest również wytwarzany w wersji syntetycznej jako barwnik żywności. Beta-karoten jest dobrym źródłem witaminy A pozyskanym z warzyw, a w niektórych częściach świata beta-karoten jest w populacji jedynym źródłem witaminy A. Beta-karoten jest przekształcany w witaminę A, i przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry, błon śluzowych, oraz prawidłowego widzenia. Ponadto witamina ta odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek w organizmie i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego.
Spożycie żywności i suplementów diety z dużą ilością (30 mg lub więcej) beta-karotenu może zapewnić skórze nieszkodliwy złocisty kolor. Zabarwienie skóry jest wynikiem nagromadzenia beta-karotenu w tkance podskórnej, zwłaszcza na rękach i stopach. Ten kolor zanika jak tylko ilość beta-karotenu zostanie zredukowana.

SKŁAD:

Witamina A 1000 µ
Witamina E 10 mg

Składniki: olej sojowy, żelatyna, uwodniony olej sojowy, glicerol, beta-karoten, D-alfa tokeferol, dwutlenek krzemu.

SUGEROWANY SPOSÓB SPOŻYCIA: 1 kapsułka dziennie.


PRODUCENT: Pharma Nord- Duńska firma będąca jednym z czołowych europejskich producentów suplementów diety i medycyny naturalnej. Firma cały czas się rozwija, produkuje i sprzedaje suplementy diety, preparaty ziołowe i leki o sprawdzonym naukowo działaniu, optymalnej biodostępności, a co najważniejsze bezpieczne w stosowaniu 

Zawartość opakowania netto: 12g

Ilość w opakowaniu: 30 kapsułek

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Nie rozgryzać, połykać w całości najlepiej w trakcie lub po posiłku. Stosowanie wysokich dawek beta karotenu nie jest zalecane dla palaczy.Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przeciwwskazania: Okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.  Przechowywać: W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. 

Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku