Naturalne Terapie

Informacje

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

CYNK - F-ZINC – 60 PORCJI Zobacz większe

CYNK - F-ZINC – 60 PORCJI

Nowy produkt

Suplement diety F-ZINC zawiera cynk (cytrynian) oraz inulinę z korzenia cykorii w formie proszku.

Więcej szczegółów

20,98 zł brutto

Więcej informacji

DZIAŁANIE

CYNK- łac. Zincum , jest niezbędnym pierwiastkiem uczestniczącym w setkach procesów w organizmie. Jest obecny w centrach aktywnych wielu enzymów uczestniczących w różnych procesach, w tym w przemianach metabolicznych. Odgrywa istotna rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego oraz wzmacnianiu jego siły. Pełni ważne funkcje w metabolizmie kwasów tłuszczowych. Zapewnia prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz na stężenie witaminy A i cholesterolu. Ma swój udział w regulacji ciśnienia krwi i rytmu serca zwiększa również produkcje plemników. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry i błon śluzowych. Pomaga również w radzeniu sobie organizmu ze stresem.  W przebiegu stwardnienia rozsianego poziom cynku w krwinkach czerwonych gwałtownie spada. Minimalne dzienne spożycie wynosi 5 mg, zalecane 15–20 mg. Wchłanianie z przewodu pokarmowego kształtuje się na poziomie 10–40% i zachodzi głównie w jelicie cienkim. Kwasy tłuszczowe oraz kwas cytrynowy ułatwiają wchłanianie cynku natomiast jego absorbcja jest utrudniana przez miedź i żelazo. Istnieje również grupa pokarmów jak mleko krowie, ser, kawa, otręby które utrudniają jego wchłanianie. Skutkami niedoborów cynku w organizmie są: obniżenie odporności w organizmie, zahamowanie wzrostu, opóźnienie okresu dojrzewania, schorzenia skóry (egzemy, rozstępy, sucha skóra), wypadanie włosów, zaburzenie procesów gojenia się ran, brak apetytu i utrata masy ciała, przyspieszenie procesu starzenia się, zaburzenia w odczuwaniu smaków i zapachów, zaburzenia hormonalne u mężczyzn. Więcej na www.sm-naturalnie.pl

SKŁAD PRODUKTU

Porcja dzienna 0,8 g zawiera: Cytrynian cynku- 48 mg, w tym: cynk- 15 mg (150 %), Inulina- 752 mg. Składniki: inulina (korzeń cykorii), cynk (cytrynian cynku). Zawartość opakowania netto: 48 g. Ilość porcji w opakowaniu: 60.

PRODUCENT:

FORMEDS: Polska firma specjalizująca się w produkcji suplementów diety bez chemicznych dodatków. Składniki suplementów diety są surowce o najwyższej jakości pozyskiwane od renomowanych europejskich dostawców.

SPOSÓB UŻYCIA

1. Wsypać 1 porcję (1 płaska miarka) do suchego naczynia.

2. Dodać 200 ml wody lub innego napoju i wymieszać.

Uwaga- należy zachować kolejność przygotowania, aby dokładnie rozpuścić proszek. Spożyć 1 raz dziennie w trakcie posiłku. Przed spożyciem energicznie wstrząsnąć pojemnik.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Śledź nas na Facebooku