Naturalne Terapie

Informacje

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Ostatnio przeglądane

Mucuna Pruriens ekstrakt organiczny 99% L-DOPA – 10 gram Zobacz większe

Mucuna Pruriens ekstrakt organiczny 99% L-DOPA – 10 gram

Nowy produkt

Mucuna Pruriens o 99% zawartości lewodopy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

51,20 zł brutto

Więcej informacji

L-DOPA, czyli lewodopa, to aminokwas, z którego organizm wytwarza dopaminę. Występuje głównie w nasionach Mucuna Pruriens. Jego suplementacja przekłada się na większy poziom energii i motywacji oraz usprawnienie procesów poznawczych. DopaPure™ to najwyższej jakości ekstrakt z Mucuna Pruriens o 99% zawartości lewodopy.

Podstawowe korzyści: wzrost energii i motywacji, zwiększenie zdolności poznawczych, poprawa nastroju, zwiększenie libido.

L-DOPA (lewodopa) to naturalny aminokwas, prekursor trzech kluczowych neuroprzekaźników: dopaminy, noradrenaliny i adrenaliny. Pozyskuje się ją go głównie z owoców i nasion Świerzbca właściwego (Mucuna Pruriens). Mucuna Pruriens to roślina z rodziny bobowatych, występująca dziko oraz uprawiana w całej strefie tropikalnej. Od tysięcy lat jest stosowana w tradycyjnej medycynie indyjskiej (ajurwedzie) do leczenia wielu przypadłości. Współcześnie jest wykorzystywana do leczenia m.in. choroby Parkinsona, Alzheimera czy depresji.

Dopamina nie przekracza bariery krew-mózg, za to L-DOPA robi to z łatwością. Enzym, który przetwarza lewodopę (tzw. dekarboksylaza aromatycznych L-aminokwasów), znajduje się nie tylko w mózgu, ale również w układzie trawiennym. Dlatego wskazane jest przyjmowanie jej z inną substancją (np. EGCG lub kwercetyną), która powstrzyma wcześniejsze zmetabolizowanie lewodopy i umożliwi jej przeniknięcie z układu pokarmowego do krwi a następnie do mózgu. Tam L-DOPA może już zostać bezpośrednio przetworzona w dopaminę.

L-DOPA działa szybko. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po niespełna godzinie od przyjęcia. Jej poziom również szybko spada i po 2 – 3 godzinach całkowicie znika z organizmu. Wraz z trwaniem suplementacji zwiększa się tolerancja organizmu na lewodopę. Ponadto obfite i regularne dostarczanie prekursora może ograniczyć naturalną produkcję dopaminy w mózgu. Z tego względu należy stosować okresowe przerwy (co kilka tygodni) w przyjmowaniu tego aminokwasu. Również wprowadzenie na każdy tydzień 1-2 dni wolnych od suplementacji pomaga organizmowi zachować równowagę i czerpać długotrwałe korzyści z lewodopy.

SUGEROWANY SPOSÓB UŻYCIA:

L-DOPA zazwyczaj przyjmowana jest w ilości 150 – 500 mg na dobę. Może to być jedna dawka, jednak dobrze jest rozbić ją na kilka mniejszych przyjmowanych przed posiłkiem. Korzystnie na jej przyswajanie wpływa redukcja ilości białka w diecie, a zwiększenie ilości węglowodanów, magnezu oraz witamin (B3, B6 i C).

SKŁAD: Macuna Pruriens Organiczna

PRODUCENT: Swiss Herbal Institut – Jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją preparatów nootropowych. Skupiają się na produktach najwyższej jakość i głownie organicznych. Ich produkty cieszą się uznaniem wśród naukowców i sportowców jako preparaty wspomagające jeszcze lepsze funkcjonowanie ludzkiego organizmu. 

* PRODUKT SPRZEDAWANY W FORMIE SPROSZKOWANEJ W OPAKOWANIU JEDNOSTKOWYM 10 GRAM + MIARKA 0,15 ml = 100 gram produktu . FOTOGRAFIA PRZEDSTAWIA ROŚLINĘ Z KTÓREJ JEST ON POZYSKIWANY.  

Opakowanie: 10 gram

OSTRZEŻENIE:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przeciwwskazania: Okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.  Przechowywać: W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. 

Śledź nas na Facebooku